Základy mužské péče

Níže uvádíme několik jednoduchých a rychlých pravidel každodenní péče, na jejichž účinek nebudete muset dlouho čekat.

 

1. NEPOUŽÍVEJTE ŽENSKOU KOSMETIKU


Pro muže je nesmírně důležité používat kosmetiku pro muže, která byla vytvořena s ohledem na specifické potřeby jejich pokožky. Proč? Pánská pokožka má jinou strukturu než ženská. Je mnohem silnější, obsahuje více kolagenových vláken, takže stárne pomaleji. Díky mnohem větší intenzitě práce mazových žláz je pokožka mužů mastnější a má větší sklon k zánětu. Je zajímavé, že některé studie naznačují větší citlivost mužské pokožky na alergeny, proto by měli používat dermatologicky testovanou kosmetiku, nejlépe hypoalergenní, s nejnižším alergenním potenciálem. Jak vidíte, ve struktuře mužské pokožky existuje mnoho rozdílů, takže použití přípravků určených pro ženy není nejlepší nápad, protože může způsobit černé tečky, ucpávat póry nebo dráždit.

 

2. PAMATUJTE SI, ŽE ČIŠTĚNÍ JE KLÍČEM


Čištění je prvním a základním krokem v péči o pleť. Věnujte zvláštní pozornost pokožce obličeje, která je podrážděná při holení. Ujistěte se, že používáte dobrý sprchový gel pro muže, nejlépe ten, který je založen na přírodních ingrediencích. Jemně vyčistí pokožku, odstraní nečistoty a přebytečný maz, aniž by vysušila a poškodila pokožku. Výsledkem bude důkladně očištěná pokožka bez pocitu sucha a napjatosti. Vyvarujte se vysoce pěnivé kosmetiky, která obvykle obsahuje sírany, protože může způsobit vysušení a podráždění pokožky.

Náš sprchový gel pro muže je dokonalá kosmetika, která je vhodná k mytí celého těla. Můžete si s ním bez obav umýt obličej, tělo i vlasy - přírodní složení se o vaši pokožku perfektně stará, osvěžuje, zvlhčuje a důkladně čistí. Produkt 3 v 1 navržený tak, abyste si mohli vzít jen 1, například do posilovny, na dovolenou, a užívat si dokonalou péči o svou tvář, vlasy a tělo. Co je velmi důležité, obsahuje jemné mycí prostředky a pečující přísady, díky nimž si vlasy efektivně umyjete a udržíte je silné a hebké. Nezanechává napjatý pocit a nedráždí pokožku, takže jej můžete bez obav používat! 

 

3. STAREJTE SE O VAŠI PLEŤ OBLIČEJE


Pokožka mužského obličeje potřebuje především zvlhčování a zklidnění. Každé oholení způsobuje podráždění a jemné poškození pokožky. Proto je tak důležité používat vysoce zvlhčující krém na obličej, který by měl také zklidnit, vyživovat a urychlit regeneraci pokožky. Vysoce kvalitní krém na obličej pro muže by měl také obsahovat složky proti stárnutí, díky čemuž sníží první známky stárnutí a ztenčí a zpružní pokožku.


Správná hydratace pokožky je nezbytná, zejména v obtížných povětrnostních podmínkách v zimě a v létě. Proto si vyberte náš nejlepší revitalizační krém na obličej pro muže, který kombinuje výhody balzámu po holení a bohatého revitalizačního krému. Díky tomu uklidníte podráždění a zarudnutí způsobené holením. Náš pleťový krém pro muže nabízí intenzivní hydrataci a také zjemňuje pokožku. Přírodní přísady jsou odpovědné za správnou výživu pokožky, což má pozitivní vliv na snižování známek stárnutí.

 

4. POZORNĚ SI VYBERTE VODU PO HOLENÍ


Pro většinu mužů je holení nutností, proto je velmi důležité zvolit správnou kosmetiku. Při výběru vody po holení věnujte pozornost dvěma věcem: vůni, která vám vyhovuje, a správnému složení. Tradiční voda po holení obsahuje alkohol, díky kterému má silný antiseptický účinek, doporučená v případě mikro poškození pokožky, ke kterému dochází při každém holení. Je také důležité, aby složení tohoto produktu obsahovalo zklidňující látky (jako je alantoin) a zvlhčující látky (jako je glycerin nebo aloe). Muži s citlivou pokožkou by měli být obeznámeni zejména s přísadami, protože mohou existovat látky, které jejich pokožka netoleruje. Důležité je, že po holení je velmi účinná kosmetika, je lepší investovat do špičkové, ale s bohatším složením - obsahujícím látky, které pokožku vyživují a zklidňují.

 

5. NEZAPOMENUJTE NA RUCE


Při každodenní péči často zapomínáme na ruce, které jsou ozdobou každého dobře upraveného muže. Při výběru krému na ruce pro muže stojí za to věnovat pozornost jeho vlastnostem, aby dobře vyhovoval potřebám mužské pokožky. Kosmetika pro ženy je nevhodná nejen kvůli vůni, ale především kvůli složení. Pánská pokožka na rukou je silnější, má sklon k rychlejšímu popraskaní, které může mít za následek drsnost a suchost. Dobrý krém na ruce pro muže by měl obsahovat silně zvlhčující a regenerační látky, ale měl by být také formulován tak, aby se rychle vstřebával a nezanechával mastnou vrstvu na pokožce, kterou muži rozhodně nemají rádi. Mužská vůně kosmetiky bude také další výhodou.

Vyberte si regenerační krém na ruce pro muže bez umělých barviv, parabenů, minerálních olejů a silikonů! Obsahuje až 97% složek přírodního původu, poskytuje vašim rukám odpovídající výživu a stará se o pokožku tím nejlepším způsobem. Regenerační krém na ruce Unit4Men pro muže nezanechává mastný film na rukou, snadno se vstřebává, úžasně voní, intenzivně regeneruje a zvlhčuje i ty nejvíce popraskané ruce.

 

6. STAREJTE SE O VOUSY


Péče o vousy je nesmírně důležitá. Vousy mají jinou strukturu než vlasy, které rostou na hlavě. Proto by si měl muž zvolit přípravky určené k péči o vousy, které budou obsahovat vhodné účinné látky. Nejprve by měly změkčit vousy a zklidnit podráždění pokožky obličeje. Vousy jsou tužší, odolnější vůči stylingu a náchylné k štěpení. Na druhé straně může kůže na obličeji pod vousy častěji svědit a být nadměrně šupinatá. Abyste se vyhnuli všem těmto příznakům, stojí za to zahrnout do své každodenní péče vysoce kvalitní olej na vousy na bázi přírodních olejů, který vaše vousy a pokožku vyhladí a zvlhčí. Vůně kosmetiky je také nesmírně důležitá, protože se nanáší těsně u nosu. V ideálním případě mají všechny produkty péče o obličej, jako je olej na vousy, krém na obličej a voda po holení, stejnou vůni. Díky tomu se vůně nemixuji a o celou tvář je dokonale postaráno.

Zpět do obchodu