Sůl do koupele

Solné lázně - jak funguje solanka?

Koupel se solemi Bochnia poskytuje mnoho pozitivních účinků, ale pouze pokud je správně připravena. Nejdůležitější je přidat do lázně dostatečně velké množství kvalitní soli (ta, která se používá při výrobě regenerační soli Unit4Men, se vaří tradičním způsobem metodou pánve, který se používá po staletí, a samotná výroba se provádí v souladu s normami výroby léčivých přípravků). Zejména v situaci, s níž se nyní všichni potýkáme, je důležité, abychom doma mohli používat efektivní léčbu, která poskytuje podobný účinek jako při návštěvě SPA.

Jak to funguje - během solných lázní je tělo vystaveno dvěma faktorům současně: vysoké teplotě samotné lázně a zvýšenému tlaku solanky. Díky této kombinaci je lázeň mnohem teplejší než v případě běžné lázně se stejnou teplotou vody. Vysoká teplota a tlak bochnické solanky jsou silné podněty, které okamžitě působí na tělo, např. stimulace imunitního systému. Na jedné straně dochází k znatelnému zrychlení krevního oběhu, a tím k lepšímu prokrvení a okysličení těla. Dalším pozitivním aspektem je čištění pokožky od toxinů (podobně jako v sauně). Další výhodou, zvláště důležitou pro sportovce, je regenerační účinek. Proto se doporučuje provádět takové koupele 2-3 krát týdně. Důležité je, že naše sůl má díky přidání velmi cenné přísady - jojobového oleje, další účinek zlepšující stav pokožky na celém těle.

 

Výhody pravidelných solných lázní

Koupel s použitím soli poskytuje jedinečný, přirozený terapeutický účinek, který se již dlouho používá při lázeňské léčbě, sportovní biologické regeneraci a rehabilitaci. Vzhledem k současné situaci jsme se rozhodli navrhnout kosmetiku, která bude mít doma efekt, stejně jako po návštěvě SPA. Víme, že solná lázeň dává tělu účinné podněty potřebné k vyrovnání se s únavou a slabostí, a to i po fyzické námaze, podporuje regeneraci těla, a proto stojí za to jej do tréninkového plánu zařadit jako trvalý rituál. Navíc - nyní je obzvláště důležité pečovat o imunitu. Bylo prokázáno, že pravidelné solankové koupele mobilizují tělo k jednání. Solná lázeň má navíc relaxační účinek - snižuje nebo zcela odstraňuje účinky únavy, uklidňuje, uvolňuje a regeneruje.

 

Sůl, soli se nerovná ...

Je velmi důležité, jaká sůl byla použita k přípravě lázně. Pokud sůl není bohatá na bioelementy nebo pokud do koupele přidáme příliš málo soli, nedostaneme výše uvedené účinky. Soli používané v kosmetice jsou často nejběžnější kuchyňskou solí, která bohužel nemá výše popsané vlastnosti, které mohou vodu pouze změkčit. Existuje stále více produktů s mořskými solemi, které do značné míry obsahují velmi malé množství cenného jódu. Jednou z nejlepších možností je tedy hledat sůl vytěženou lokálně - v Polsku, nejlépe jódobromová, jako je sůl Bochnia. Je to přírodní koncentrát minerálů a bioelementů.

 

Důležitý způsob použití

Je velmi důležité správně připravit solankovou koupel doma, aby přinesla požadované výsledky. Nejprve je velmi důležité množství přidané soli - na jednu koupel bychom měli dávkovat asi 200 g soli. Doporučuje se, aby koupel trvala nejméně 10–15 minut (zejména pro osoby, ktere se solankovými koupelemi začínají). Maximální doporučená doba koupání je 20–24 minut. Obvykle se provádějí 3x týdně.

Zpět do obchodu