Péče po tréninku

JAK SE STARAT O POKOŽKU PO TRÉNINKU?

 

Fyzická aktivita je nesmírně důležitá. Ať už je to trénink v tělocvičně, bazénu, běh, jízda na kole - všechny vyžadují velké úsilí. Je velmi důležité pečovat o pokožku i po tréninku. Pamatuje si, ze samotné fyzické úsilí vystavuje pokožku mnoha nepříznivým faktorům.

 

POT


Během cvičení začne tělo pracovat jinak než obvykle. Zvýšená srdeční frekvence, zvýšený metabolismus, zvýšená tělesná teplota. To vše znamená, že se nejen začínáme intenzivně potit, ale také uvolňujeme mnohem více než obvykle metabolické produkty. Samotný pot také hraje významnou roli v kontextu naší pokožky. Pot není jen voda, ale také sůl, tuky, močovina, kyselina močová, amoniak, kyselina mléčná, sacharidy a řada minerálů: draslík, vápník, železo a hořčík. Celá směs, i když je přirozená, může bohužel dráždit pokožku, což znají zejména lidé, kteří se profesionálně věnují sportu. Proto je nesmírně důležité pokožku po tréninku co nejdříve důkladně umýt. Důležité - hledejte sprchové gely bez vysoce vysychajících přísad, jako jsou SLES / SLS.

Unit4Men navrhl inovativní gel 3v1 na mytí obličeje, těla a vlasů, který obsahuje pouze přírodní mycí látky a účinné látky. Díky tomu jemná pěna čistí bez narušení přirozeného pH pokožky - bez pocitu napjatosti. Vyživuje a posiluje vlasy. To vše díky přírodnímu betainu získávanému z cukrové řepy, díky čemuž kosmetika pokožku dokonale čistí, ale nedráždí ji. Aloe šťáva obsažená ve složení - uklidňuje podráždění a regeneruje poškozenou pokožku. Přidání extraktu z chmelových šišek- regeneruje pokožku, zvyšuje pružnost pokožky a snižuje příznaky mastné pokožky. Na druhou stranu Galactoarabinan - zvlhčuje pokožku, ale také vyživuje vousy a usnadňuje rozčesávání.

 

PÉČE O OBLIČEJ


Po umytí musí být pokožka obličeje zvlhčena lehkým, ale uklidňujícím krémem. Důležité - pokud cvičíme v klimatizované místnosti nebo venku, je dobré před tréninkem použít lehký krém, který chrání pokožku před podrážděním.


Pánské krémy by měly být bohaté na přísady, ale neměly by být těžké a neměly by být lepivé nebo ucpávat póry - což se může stát při používání dámské kosmetiky. Perfektním řešením je ultralehký revitalizační krém Unit4Men, který se rychle vstřebává, aniž by zanechával lepkavý pocit. Speciálně složení pouze z přírodních živin, zvlhčuje, uklidňuje podráždění a tonizuje pokožku. Obsahuje mimo jine ovesný beta glukan - regeneruje, zvyšuje hydrataci pokožky, zlepšuje její pružnost a barvu, zklidňuje. Působí proti vráskám a stimuluje produkci kolagenu. Extrakt ze sladkého dříví - zabraňuje podráždění pokožky, snižuje zarudnutí. Kaolínový jíl - má protizánětlivé, adstringentní a čisticí vlastnosti, zklidňuje suchou a citlivou pokožku. Přírodní biopolymer - má silný zvlhčující účinek. Jasně zlepšuje vzhled a stav pokožky. Používá se zejména na podrážděnou pokožku, která nemá dostatečnou vlhkost a je náchylná k popraskání. Vytváří ochranný film na povrchu pokožky, který ji chrání před ztrátou vody. Allantoin na druhé straně regeneruje a usnadňuje obnovu poškozené pokožky. Má také zvlhčující účinek, vyhlazuje a zjemňuje pokožku.

 

PÉČE O RUCEPři tréninku v tělocvičně, zvedání závaží - velmi často používáme magnézium, aby nám neklouzaly ruce. Bohužel je to velmi vysušující látka pro pokožku rukou. Proto je nesmírně důležité pokožku po cvičení důkladně zvlhčit a vyživit a zároveň ji posílit.


Pro tak silnou regeneraci nestačí „běžné“ krémy na ruce v drogerii. Zde potřebujete produkt pro speciální úkoly. Je velmi důležité, aby složení obsahovalo látky, které silně regenerují pokožku, zjemňují mozoly a oděrky, které mohou nastat během tréninku.

Pro lepší ochranu rukou a rychlejší regeneraci zvolte intensivni regenerující krém na ruce Unit4Men, který zvlhčí i popraskanou pokožku rukou, zjemní a uklidní podráždění. Chrání před škodlivými účinky vnějších faktorů - vytváří na pokožce film, který působí jako „druhá kůže“ a zároveň nezanechává pocit lepivosti. Díky obsahu bambuckého másla a mandlového oleje - dokonale zvlhčuje, zklidňuje podráždění, regeneruje, usnadňuje hojení a dobře se maže. Olej Kissi camellia - vyživuje lámavé nehty a suché kůžičky. Extrakt z ovesných semen - posiluje pokožku, podporuje regeneraci, zklidňuje podráždění. Mangové máslo - má také ochranný účinek - je přírodním UV filtrem.

Krém na ruce by měl být používán navic i před spaním, protože pokožka se v noci mnohem lépe regeneruje.

Zpět do obchodu