Péče o vousy a knír

Upravené vousy a knír jsou symbolem nejen mužnosti, ale také elegance a stylu. Je nesmírně důležité řádně se o ni starat a používat kosmetiku speciálně navrženou pro tento účel. Každá péče, včetně vousů, začíná očištěním.

ČIŠTĚNÍ


Čištění je jedním z nejdůležitějších ošetření pokožky, vlasů a vousů. Chcete-li jej udržovat ve správném stavu, začněte péči důkladným opláchnutím nečistot, které se každý den na vlasech hromadí. Dobrý šampon pomůže odstranit přebytečný maz, prach nebo zbytky stylingových produktů. Ujistěte se, že je šampon šetrný k pokožce a že obsahuje další přísady, které vlasy upravují a zjemňují.

Pro udržení nejlepšího stavu vousů stojí za to použít profesionální šampon na vousy. Přírodní složky obsažené v našich výrobcích se starají o jemnou péči o vousy a pokožku. Šampon se snadno roztírá a nenarušuje přirozené pH pokožky. Co je velmi důležité, byl navržen tak, aby byl také dokonalý jako produkt na mytí celého obličeje. Šampon na vousy z řady CITRUS & MUSK kombinuje péči a krásnou vůni citrusů, tóny kardamomu a pižma.


STYLING A PÉČE


Po vyčištění udržujte vousy dobrým olejem na vousy. Ujistěte se, že jeho složení je opravdu bohaté, zejména s přírodními aktivními látkami, které perfektně upraví vousy, zjemní a dodají jim přirozenou záři, takže každý den bude vypadat jako byste vyšli z Barbershopu. Přeskočte produkty, které obsahují pouze syntetické oleje a silikony - vousy pouze pokrývají zvenčí, nevyživují je a neupravují. Navíc jejich použitím osobami s citlivou pleti, náchylnou k pupínkům, černým tečkám, může zhoršit tyto problémy.

Olejování vousů je velmi jednoduché a rychlé. Stačí si na ruce nanést několik kapek dobrého oleje a po zahřátí v rukou jej vmasírovat do strniště a hladit. Podle délky strniště můžete vousy po naolejování česat hřebenem se širokými zuby, nejlépe dřevěným.

Oleje na vousy jsou nesmírně důležitou součástí péče o vousy. Zvlhčují pokožku i vousy. Díky vousovým olejům jsou vousy výrazně zjemněny a vyhlazeny - díky tomu jsou připraveny na další ošetření a odolné vůči povětrnostním podmínkám, jako je slunce nebo vítr. Díky tomu jsou vaše vousy vždy zdravé a dobře upravené. Kromě toho má vousový olej pozitivní vliv na stav pokožky pod strništěm - dokonale zvlhčuje suchou pokožku a účinně snižuje svědění.

 

VODA PO HOLENÍ


Osoby, které si každý den holí vousy, i ti, kteří si jen upravují vousy, by měli pamatovat na použití vody po holení. To je nesmírně důležité, protože každý tah holicího strojku na kůži je jako silný peeling. Spolu s ostříhanými vousy jsou buňky pokožky odtrženy, porušena ochranná bariéra pokožky.

Voda po holení obsahuje hlavně alkohol - to znamená, že má dezinfekční účinek, indikovaný v případě mikropoškození pokožky. Kromě alkoholu by měla dobrá voda po holení obsahovat také přísady, které zvlhčují pokožku a zklidňují podráždění, jako je aloe a alantoin. Voda po holení je velmi efektivní produkt, takže stojí za to oslovit ty, kteří mají bohatší složení, protože tento nákup se určitě vyplatí.

 

Zpět do obchodu