CRUELTY-FREE I VEGAN

Snažíme se vás nezahltit miliony symbolů nebo sloganů, které de facto nic neznamenají. Uvědomujeme si však, že určité informace jsou zásadní, a to jak pro vás jako spotřebitele, tak pro nás - informovaného výrobce. Níže vám tedy stručně povíme o dvou důležitých otázkách, které pro nás jsou.

 

CRUELTY-FREE 


 

Cruelty-free Našu kosmetiku vytváříme s velkým vědomím. Vyvíjíme veškeré úsilí, abychom zajistili jejich soulad se současnými evropskými normami. Včetně zákazu testování na zvířatech. Rádi bychom zdůraznili, že v současné době platí v celé Evropě úplný zákaz testování kosmetiky a jejích přísad na zvířatech, a tedy i prodej takto testované kosmetiky. To však nic nemění na skutečnosti, že společnosti často označují své výrobky tímto symbolem, aby je na trhu odlišily. To je známkou výhody produktu, která spočívá pouze ve splnění minimálních zákonných požadavků. Cruelty-free doslova znamená: „bez krutosti“. Naše kosmetika odpovídá tomuto prohlášení. Žádná z jejich složek ani samotné produkty nebyly testovány na zvířatech. Tyto informace neumisťujeme na jednotkové balení, protože je to zjevné prohlášení, a věříme v vysokou informovanost našich spotřebitelů.

 

 

VEGANSKÁ KOSMETIKA   


 

Ne každá přírodní kosmetika je veganská kosmetika. Co to znamená? Veganská kosmetika je kosmetika, která byla vytvořena z přírodních ingrediencí a ve svém složení neobsahuje žádné zvířecí ingredience, jako jsou například lysozymy z kuřecích vajec. Vytvoření veganské kosmetiky je z technologického hlediska komplikované. Vyžaduje pečlivou analýzu každé přísady i způsob jejího získání, aby bylo 100% jisté, že při její výrobě nebyly použity žádné meziprodukty, které rovněž nejsou živočišné.

Uvědomujeme si, že tato informace je pro vegany obzvláště důležitá, protože jim dává jistotu, že kupují produkt, který odpovídá jejich hodnotám, nápadům a zásadám. Stále více lidí začíná přecházet na vegetariánskou nebo veganskou stravu, a proto chceme této skupině příjemců poskytnout příležitost informovaně si vybrat naši kosmetiku. 

Zpět do obchodu